A - tým - Preview

PREVIEW | Radoslav Kováč: Celý zápas musíme být hladoví po třech bodech

Pardubáci dostanou v sobotu příležitost urvat první body do ligové tabulky v nové sezóně. V CFIG Areně přivítají od 15:00 hodin soupeře z Jablonce. Hlavní trenér Radoslav Kováč tuší, co by mohlo na soupeře ze severu Čech platit.

Hlavní trenér pardubického celku ví, co červenobílým v úvodním ligovém utkání proti Bohemce chybělo: „Musíme se více tlačit do koncovky. Šancí jsme si proti Bohemians vytvořili spoustu, ale gól jsme nevstřelili. Musíme to tam prostě dotlačit a být ještě agresivnější a hladovější v zakončení. Nesmíme také dostávat góly ze standardních situací. Věřím, že to protrhneme a urveme výhru.“

Radoslav Kováč si zároveň uvědomuje, jakou sílu představují hráči Jablonce: „Jablonecký tým se také sehrává. Mají v kádru spoustu nových tváří, přesto si udrželi kvalitu. Je tam Chramosta, Drchal – to jsou neskutečně góloví hráči. Zdravý už je Kratochvíl, do toho velmi dobrý Považanec. Je jich tam opravdu hodně. Musíme si hlavně pohlídat standardky.“

Proti Severočechům Pardubáci v minulé sezóně na domácí půdě zvítězili. V sobotu bude chtít Kováčova parta na vítězství z květnového duelu navázat. „Chceme se držet aktivní hry s dobrou organizací. Celý zápas musíme být hladoví po třech bodech,“ dodává Kováč.

Autor článku: Kazimír Svoboda

Autor fotografie: David Klier